18 Mart Çanakkale Turu

18 Mart Çanakkale Turu: İstanbul ve Çanakkale çıkışlı hareketli olarak 18 Mart Zafer ve Anma Törenleri programı dahilinde Çanakkale şehitlik turu programı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi
18 Mart Çanakkale Zaferi
18 Mart Çanakkale Zaferi Törenleri Turu
18 Mart Çanakkale Zaferi Turu


18 Mart Çanakkale Turu

Hareket noktalarına göre programlar aşağıdaki gibidir. Programların katılım noktası farketmeksizin 18 Mart günü programı aynıdır.

İstanbul Çıkışlı - Hareketli

1.GÜN: 17 Mart 2014

Buluşma Noktaları ve Saatleri: 
Beşiktaş – Taksim 06.00, Sirkeci – Sultanahmet 06.15, Beyazit – Laleli 06.30

Belirtilen noktalarda belirtilen saatlerde sizlerle bir araya geldikten sonra Çanakkale'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz normal koşullarda 5 saate yakın bir zaman dilimine denk gelecektir. Yolda kısa bir süreliğine kahvaltı molası vereceğiz. 

Yolculuğumuz sonrası saat 12.00 sularında Çanakkale'nin Avrupa durağı olan Eceabat'a ulaşacağız. Feribot ile Çanakkale'ye geçiş yapacağız ve sizleri dinlenmeniz için otelinize bırakacağız. 

Otelimiz şehir merkezinde olduğundan dolayı tüm gezilecek noktalara yakın mesafededir. Örneğin Aynalı Çarşı'ya 150 metre mesafededir. Dileyen misafirlerimiz şehir merkezini gezebilirler. 

2. GÜN: 18 Mart 2014

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra belirtilen saatte buluşarak hareket edeceğiz. Hareket saati bir gün öncesinden size bildirilecektir. Feribotların çalışma saati henüz belirli olmadığından dolayı şu an kesin bir saat verilememektedir. Normal koşullarda hareket saati 08.00 olarak alınmaktadır.

Otelimizden ayrıldıktan sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesindeki törenler öğleden sonra başladığı için öncelikle kuzey bölgesinde yer alan noktaları ziyaret edeceğiz. 

Kuzey bölgesine ulaştıktan sonra sırasıyla; Anzac Koyu ve Tören Alanı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Arıburnu Yarları, Mehmetçik Parkı, Conk Bayırı, Atatürk Anıtı, Türk Siperleri, Atatürk'ün gözetleme yeri ve saatinden vurulduğu yer ziyaretleri yapıyoruz. Buradaki ziyaretleri tamamladıktan sonra Alçıtepe köyünde hem öğle yemeği alıyor hemde müze ziyareti gerçekleştiriyoruz. Alçıtepe'den hareket edip tören alanına intikal ediyoruz. Tören programına dahil olup bitene dek burada kalıyoruz. Törenler sonrası alandan ayrılarak hareket ediyoruz.

Çanakkale Şehitlik Turu ve Tören programı sonrası ise saat 17.00 - 18.00 civarı İstanbul'a hareket ediyoruz. Tahmini varış saatimiz ise 22.00 - 23.00 arasıdır.

Çanakkale Çıkışlı - Hareketli

Çanakkale çıkışlı program, İstanbul çıkışlı olup yukarıda yer alan 2. gün yani 18 Mart gününü kapsamaktadır.

Tur Fiyatı:
İstanbul Katılımlı: 200.- TL - Tek Kişi Farkı +20 TL
Çanakkale Katılımlı: 60.- TL

Dahil Olan Hizmetler:
 • Turistik araçlar ile ulaşım hizmeti
 • Şehitlik turu esnasında öğle yemeği (Çorba+Köfte Izgara Tabağı+Salata+Ayran)
 • Şehitlik turu esnasında müze girişi
 • İstanbul'dan katılacak misafirlerimizin 1 gece oda+kahvaltı konaklama bedeli
 • Feribot Geçişleri
 • Rehberlik Hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler:
 • İstanbul'dan katılacak misafirlerimizin 1. gün tüm yemekleri
 • İstanbul'dan katılacak misafirlerimizin 2. gün akşam yemeği

Önemli Notlar:
 1. Firma gerekli gördüğü durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 2. Program kesin hareketli olmakla birlikte, resmi mercilerin yapacağı değişiklikler, yol kapatma, feribot düzenleme vb. durumlar nedeniyle programın yapılabilirliği tehlikeye girdiği takdirde firma 2 gün öncesinden haber vermek koşuluyla programı iptal etme hakkına sahiptir.
 3. Alanda yapılacak kimlik kontrolü ve diğer güvenlik önlemleri neticesinde alana alınmayacak misafirlerin sorumlulukları sadece kendilerine aittir.
 4. Program için rezervasyon yaptırmış yada satın almış misafirler tüm uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.
Çanakkale ve İstanbul çıkışlı - hareketli 18 Mart Turu programımız hakkındaki tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle irtibata geçin...
 

Meçhul Asker

Mehmetçiğe Saygı Anıtı

Türk Siperleri

Seyit Onbaşı Anıt Heykeli

57. Alay Şehitliği

Çanakkale Şehitler Abidesi Şehit Kabirleri

Çanakkale Tabyaları

Çanakkale Şehitlikleri


Yorumlar