18 Mart Turu

18 Mart 2017 özel Çanakkale Şehitlik Turu, Çanakkale Zaferi Törenleri için Çanakkale ve İstanbul çıkışlı harekeli günübirlik 18 Mart Turu.

18 Mart Turu

TATİLBUS ve LUTARS işbirliğiyle Çanakkale ve İstanbul çıkışlı 18 Mart Çanakkale Şehitlik Turu;
TUR ADI: 18 Mart Çanakkale Şehitlik Turu
DÜZENLEYEN: TatilBus & Lutars Turizm
TUR TARİHİ: 18 Mart 2017
TUR SÜRESİ: Günübirlik
DURUM: Kesin Hareketli
KONTENJAN: Müsait
HAREKET NOKTASI: İstanbul Sultanahmet Meydanı
BAŞLANGIÇ SAATİ: 01.00
BİTİŞ TARİHİ: 23.00
HAREKET NOKTASI: Çanakkale Feribot İskelesi
BAŞLANGIÇ SAATİ: 09.00
BİTİŞ TARİHİ: 18.00

18 Mart Turu Programı

18 Mart 2017 Özel Program
01.00’da İstanbul‘da buluşarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Eceabat’a ulaşıyor ve sabah kahvaltısı molası veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası Çanakkale Şehitlik Turuprogramımıza başlıyoruz.
– Eceabat merkezinde bulunan Tarihe Saygı Parkı içerisindeki eserleri inceleyip GeliboluYarımadası minyatür haritası üzerinde tur programımız ve gezi noktaları hakkında misafirlerimize ön bilgilendirme yapıyoruz.
– Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Merkezi’nden geçerek Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın asıl gezi güzergâhına başlıyoruz.
– Tarihi Kilitbahir Köyü ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın yaptırdığı Kilitbahir Kalesi hakkında bilgi alıyoruz.
– Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Namazgâh Tabyası’na ulaşıyor ve geziyoruz. Namazgâh Tabyası ziyareti yapıyor ve Bakı Terası’na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz. Aynı zamanda Namazgâh Tabyası Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.
– Ağaçlar arasına gizlenmiş ve orijinal görünüme sahip Abdülhamit Han’ın yaptırdığı Rumeli Hamidiye Tabyası hakkında bilgiler alıyoruz.
– Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan Rumeli Mecidiye Tabyası‘nda iniyoruz ve tabyaya doğru yürüyüşe geçiyoruz. Tabya hakkında bilgiler alıp Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Tabyadan Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyor ve savaş kahramanımız hakkında bilgi alıyoruz.
– Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dâhil olmak üzere Deniz Muharebelerini tamamladıktan sonra Kara Savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.
– Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı Köyü ve buradaki Atatürk Evi Müzesi ilk durak noktamız. Burada aynı zamanda 19. Tümen Müzesi ziyareti gerçekleştiriyoruz.
– Bigalı Köyü ziyareti sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek; hem buradaki şehitliklerimiz hakkında bilgiler alıyoruz hem de Anafartalar Ovasını görüp inceleme şansı buluyoruz. Buradaki ilerleyişimiz sonrası Anzak Koyu ve Tören Alanı‘na varıyor ve aracımızdan inerek bölgeyi inceliyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz.
– Çanakkale Şehitlik Turu programımıza Kuzey Cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orijinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek bilgiler alıyoruz.
– Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100m) yapıyor ve orijinal siperler ile tünelleri inceliyoruz.
– Siperler arası 8m olarak bilinen Bomba Sırtı 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.
– Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.
– Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri, Gözetleme Yeri ve Anafartalar Ovası’nı inceleyip bilgiler alıyoruz.
– Aracımıza binerek güney yönünde hareket ediyoruz. Burada yarım günlük bu yorgunluğumuzu atmak için Alçıtepe köyündeki restoranımızda “Çorba, Köfte, Patates Kızartması, Pilav, Garnitür, Salata ve Ayran” öğle yemeğimizi alıyoruz.
– Yemeğimizi alıp bir müddetten dinlendikten sonra Güney Cephesi olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ederek Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.
– Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. 18 Mart Törenlerine katılıyoruz. Tören sonrası Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk Bahçesi‘ni rehberimiz ile turlayarak bilgiler alıyoruz.
– Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Çanakkale savaşında günlerce kanın akıp denizleri kızıla boyayan Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.
– Ertuğrul Koyu‘na intikalimiz sonrası aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı hakkında bilgiler alıp, Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz.
– Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor, Çanakkale Savaşı esnasında İngilizlerin savaş suçu işleyerek bombaladığı Sargı Yeri Hastane Şehitliği ve Nuri Yamut Anıtı hakkında bilgiler alıyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Çanakkale Şehitlik Turu programına devam edip, Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz.
– Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, Gerçek Şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi rehberimiz eşliğinde gezerek Gerçek Şehit Kabirleri‘ni görme ve ziyaret etme şansı buluyoruz.
– Soğanlıdere bölgesi içerisinden geçerken buranın önemi ve savaş esnasında yaşananlar hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.
– Havuzlar Şehitliği ve Havuzlar Lojistik Merkezi hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.
– Çanakkale Şehitlik Turu programımızı sonlandırıyor ve İstanbul’a hareket ediyoruz.

18 Mart Çanakkale Turu Fiyatları

KİŞİ BAŞI ÜCRET: 
Çanakkale Katılımlı: 60 TL
İstanbul Katılımlı: 99 TL
Ücrete Dâhil Hizmetler:
  • Lüks turizm araçları ile ulaşım ve transfer
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Restoranda Öğle yemeği
  • Programda yer alan müze giriş ücretleri
  • A sınıf Seyahat Acentası hizmetleri
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
  • Kişisel harcamalar
  • Kahvaltı ve Akşam yemekleri
KAYNAK: 18 Mart Turu
  18 Mart Çanakkale Turu
18 Mart Çanakkale Turu

18 Mart Turu
18 Mart 2017 özel Çanakkale Şehitlik Turu, Çanakkale Zaferi Törenleri için Çanakkale ve İstanbul çıkışlı harekeli günübirlik 18 Mart Tu
Fiyat60,00 TRY 60.00 TatilBus +90 543 727 29 17 000-000-00-00 info@lutarstravel.com

Yorumlar